Naši vedoucí

Hanka

Je ten, kdo je zodpovědný za přípravu poníků, cirkusové kousky, které koně předvádějí i za většinu všeho ostatního, co (ne)umí. Je hlavním vedoucím oddílu a táborů. Je srdcem pedagog, školou (nedostudovaný) speciální vychovatel se speciálizací na somatopedii. Je zastánce školy hrou a intuitivní pedagogiky, ráda učí děti formou zážitků a propojuje teorii i praxi jezdectví a hippologie s pozváváním sebe sama a vlastních silných i slabých stránek.

 

Jejím cílem je pomocí koní rozvíjet především děti - tak, aby si něco do života odnášely i děti, které možná ani u koní nevydrží. Tak, aby to něco nebylo jen zdravé držení těla a cit pro rovnováhu, ale především pochopení a zvládání vlastních emocí, uvědomění si vlastních silných stránek i vnitřních nejistot. Tak, aby děti lépe poznaly sami sebe, měly se rády, znaly své hranice a učily se je překonávat. Tak, aby se nebály snít, stanovovat si velké cíle a nevzdávaly se, když narazí. 

 

Jejím snem je nový přístup k jezdectví v České republice. Přístup, kdy nebude v jezdecké výuce dětí důraz na sportovní výkon a vojenskou disciplínu. Přístup, který snahu dělat vše "správně" a "lépe než ostatní" nahradí snahou dělat to "pěkně, příjemně a nenásilně" - ve vztahu ke koním i k dětem. Přístup, který nebude jen vyhledávat nadějné sportovce a připravovat je stylem "silní vydrží", ale který bude podporovat, respektovat individualitu, hledat a rozvíjet nadání. Systém jezdeckého vzdělání, který bude znát a respektovat pedagogiku a psychomotorický vývoj dětí. Systém, který dokáže připravovat učitele i trenéry jezdectví, kteří budou svým žákům rozumět stejně dobře, jako svým koním!

 

Tel.: 775 979 006

Mail: dvur@hurecko.cz

Vendy

Pony animátor středečních kroužků pro mladší školní děti a spolu s Kíťou pomáhá s přípravou pátečních programů. 

 

Vendy je velmi trpělivá a za poslední dva roky nasbírala řadu zkušeností s pomáháním i samostatným vedením kroužků pro předškolní děti. Je kreativní, zručná a ráda vymýšlí různé hry, nápadité jezdecké dráhy, organizuje i víkendová soustředění. A vyrábí nádherné stužky a jiné odměny pro děti.

 

Snadno nachází cestu ke koňské duši, je s nimi šťastná, spontánní a nádherně si s nimi hraje. Obzvláště když si myslí, že se nikdo nedívá:) Je skvělá při práci ze země a ve volnosti a když budete hodní, ukáže vám něco se svou životní láskou, s Trevorem. A zná už i řadu akademických gymnastických cviků a učí se svědomitě připravit tréninkovou hodinu pro koně i výukovou hodinu pro děti.

 

Kíťa

Pony animátor úterních kroužků pro předškolní děti a spolu s Vendy pomáhá s přípravou pátečních programů. 

 

Kíťa je milá, veselá a velmi ochotná a obětavá chůva i pro ty nejmenší děti, má zkušenosti s dětmi od jednoho roku. Zůstává navenek klidná, usměvavá a konstruktivní i v krizových situacích, kdy lidi kolem panikaří. Je to taková spolehlivá starší ségra všech oddílových dětí. Letos nastupuje na střední zemědělskou školu do Rakovníka, takže je nám zase o kousek blíž a má možnost pomáhat s vedením kroužků pro nejmenší děti.

 

Kíťa se někdy tváří jako stoik, ve skutečnosti je ale velmi citlivá a miluje všechno živé kolem sebe. Laskavě, trpělivě  a dobrovolně pracovala s poníky, kteří by byli pro jiné "za trest". Umí nastavit hranice, ale nikdy není nespravedlivá a nikdy netrestá. Její schopnost nadšeně povzbudit a pochválit je nenapodobitelná a za závodech si jí všímají i rozhodčí a náhodní kolemjdoucí :D Z pokroků svých svěřenců je doslova šťastná. Její poslední "projekt" je Sony, kterému dokázala dodat tolik sebedůvěry, že je skoro satečný. Je z nich teď skvělá dvojka na pony games a ze Sonyho poník, kterého mohou jezdit i malé děti. 

Bagr

Nenahraditelná pomoc s čímkoli je zrovna potřeba - s dětmi, koňmi i technickým zázemím.