O Špalíčku

 

 


 

Výuka jízdy
na ponících

 


 

Kroužky

 


 

Hlídání dětí

 


 

Galerie

 


 

Naši poníci

 


 

Náš tým

 


 

Kontakt

 


 

Naši vedoucí

Hanka

Je ten, kdo je zodpovědný za přípravu poníků, cirkusové kousky, které koně předvádějí i za většinu všeho ostatního, co (ne)umí. Je hlavním vedoucím oddílu a táborů. Je srdcem pedagog, školou (nedostudovaný) speciální vychovatel se speciálizací na somatopedii. Je zastánce školy hrou a intuitivní pedagogiky, ráda učí děti formou zážitků a propojuje teorii i praxi jezdectví a hippologie s pozváváním sebe sama a vlastních silných i slabých stránek.

 

Jejím cílem je pomocí koní rozvíjet především děti - tak, aby si něco do života odnášely i děti, které možná ani u koní nevydrží. Tak, aby to něco nebylo jen zdravé držení těla a cit pro rovnováhu, ale především pochopení a zvládání vlastních emocí, uvědomění si vlastních silných stránek i vnitřních nejistot. Tak, aby děti lépe poznaly sami sebe, měly se rády, znaly své hranice a učily se je překonávat. Tak, aby se nebály snít, stanovovat si velké cíle a nevzdávaly se, když narazí. 

 

Jejím snem je nový přístup k jezdectví v České republice. Přístup, kdy nebude v jezdecké výuce dětí důraz na sportovní výkon a vojenskou disciplínu. Přístup, který snahu dělat vše "správně" a "lépe než ostatní" nahradí snahou dělat to "pěkně, příjemně a nenásilně" - ve vztahu ke koním i k dětem. Přístup, který nebude jen vyhledávat nadějné sportovce a připravovat je stylem "silní vydrží", ale který bude podporovat, respektovat individualitu, hledat a rozvíjet nadání. Systém jezdeckého vzdělání, který bude znát a respektovat pedagogiku a psychomotorický vývoj dětí. Systém, který dokáže připravovat učitele i trenéry jezdectví, kteří budou svým žákům rozumět stejně dobře, jako svým koním!

 

Tel.: 775 979 006

Mail: dvur@hurecko.cz

Petra

Pony animátor pony kroužků s menšími dětmi, vedoucí výtvarné a teoretické části výuky dětí. Hlavní vedoucí turistického kroužku.

 

Je maminka Sašy a majitel oblíbeného Jaffy, kterého půjčí jen těm nejhodnějším:) Je talentovaný koňák s dobrým okem a neuvěřitelným citem pro koně, kterému ale často nevěří. Je velmi zkušený kynolog, má za sebou výcvik mnoha služebních psů a část života se věnovala ostraze objektů i profesně. Ráda poradí, ale nerada se vtírá, ptejte se!

 

Je tvůrčí, ráda kreslí a vypaluje obrázky do dřeva. Ráda čte a fotí, v současnosti píše články do novin a jezdí fotit novorozená miminka pro Rakovnický deník.

 

Tel.: 603 309 060

Terka

Nepostradatelná pomocnice s koňmi i dětmi, především během víkendových soustředění. I když se tomu sama ostýchá uvěřit, je velmi talentovaná fotografka.

Bagr

Nenahraditelná pomoc s čímkoli je zrovna potřeba - s dětmi, koňmi i technickým zázemím.

Hůrecký dvůr - JO Špalíček, Hanka Neugebauerová, e-mail: dvur@hurecko.cz, tel.: 775 979 006