Naši poníci

Trevor

Plemeno: kříženec Shagya araba a jezdeckého ponyho

 

Nar. 1996

 

Náš první a nenahraditelný koník, věčný komediant a vynálezce, neexistuje zavírání, které by nedokázal otevřít:) Umí nejvíce cirkusových kousků, rád se předvádí, miluje rychlý pohyb a pro svého člověka udělá cokoli. K cizím je hodný, ale zdrženlivý. Nezkušené zkouší na loukách přemluvit k trysku. K dětem je milý a blahosklonný.

 

Více fotek ZDE.

Vilík

 

Plemeno: prý velš, ale nemáme důkazy:)

 

Nar. 2001

 

Malý, ale šikovný hřebeček, ztělesněný důkaz toho, že poník může být současně hřebec a hodný na děti. Hrdý hřebec, rád se převádí, miluje obdiv, potles a cirkusové kousky. Rád pracuje ve volnosti. K dětem je neuvěřitelně trpělivý při ježdění i při práci ze země. Čím menší dítě s ním pracuje, tím je opatrnější.

 

Více fotek ZDE.

Sony - Windhoek's Gerson

Sony

 

Plemeno: welsh mountain pony, tzv. "Áčkový velš"

 

Nar. 2010

 

Sony přišel jako citlivý plašan, který se lekal i vlastního stínu. Přesto měl obrovský zájem o všechnu práci, byl zvědavý a přítomnost především malých lidí vyhledával. Klidná práce na sebedůvěře a spousta Kíťina povzbuzování z něj postupně udělaly poníka, o kterého se starají předškolní děti. Je to krásný, moc milý a velmi citlivý poník, který se naučil návaly paniky prodýchat a zamyslet se nad tím, jestli situace nepůjde vyřešit i jinak než úprkem.

Se staršími dětmi jezdí pony games, kde exceluje svými neuvěřitelně rychlými starty a současně dobrou ovladatelností a schopností zastavit a v klidu počkat, dokud jezdec nemá hotovo. 

Sony - Windhoek's Gerson

Máša

 

Plemeno: pony

 

Nar. 2010

 

Máša původně přišla na půjčení a výchovu, aby se doma nenudila. Rychle ale zdomácněla a od roku 2022 už je nedílnou součástí naší rodiny :) Je sebevědomá, vyrovnaná, jen tak něco ji nerozhodí. Pokud jde o trávu, tak je i dost cílevědomá. Je milá a mazlivá a na svůj věk i nezvykle rozumná a opatrná na své dětské parťáky.

BleskBlesk

Plemeno: kříženec exmooreského ponyho

 

Nar. 2008

 

Hodný, trpělivý a ohleduplný k dětem, pod sedlem pomalý, ale spolehlivý. Neuvěřitelně vyrovnaný poník, téměř nebojácný - plachta, míčové hry ani střelba z luku se mu zpočátku nelíbily, ale na vše si snadno zvykl a považuje za běžnou součást života, stejně jako děti motající se pod břichem nebo za zadkem. Jen s koštětem to tak jednoduché nebude, zřejmě se s ním kamarádit opravdu nechce. Dáváme tomu čas a zametáme jen opodál :)
Blesk je dušný a v horku nebo prašném prostředí těžce dýchá a nerad se nemáhá, přestože mu pohyb očividně pomáhá. Protože Bleskovi místní vzduch vyloženě nesvědčil, dělá teď společnost jedné slečně v čistším koutě České republiky a prý konečně zase s chutí běhá.