O Špalíčku

 

 


 

Výuka jízdy
na ponících

 


 

Kroužky

 


 

Hlídání dětí

 


 

Galerie

 


 

Naši poníci

 


 

Náš tým

 


 

Kontakt

 


 

Naši poníci

Trevor

Plemeno: kříženec Shagya araba a jezdeckého ponyho

 

Nar. 1996

 

Náš první a nenahraditelný koník, věčný komediant a vynálezce, neexistuje zavírání, které by nedokázal otevřít:) Umí nejvíce cirkusových kousků, rád se předvádí, miluje rychlý pohyb a pro svého člověka udělá cokoli. K cizím je hodný, ale zdrženlivý. Nezkušené zkouší na loukách přemluvit k trysku. K dětem je milý a blahosklonný.

 

Více fotek ZDE.

Vilík

 

Plemeno: prý velš, ale nemáme důkazy:)

 

Nar. 2001

 

Malý, ale šikovný hřebeček, ztělesněný důkaz toho, že poník může být současně hřebec a hodný na děti. Hrdý hřebec, rád se převádí, miluje obdiv, potles a cirkusové kousky. Rád pracuje ve volnosti. K dětem je neuvěřitelně trpělivý při ježdění i při práci ze země. Čím menší dítě s ním pracuje, tím je opatrnější.

 

Více fotek ZDE.

Sony

 

Plemeno: welsh mountain pony, tzv. "Áčkový velš"

 

Nar. 2010

 

Sony přišel jako citlivý plašan, který se lekal i vlastního stínu. Přesto měl obrovský zájem o všechnu práci, byl zvědavý a přítomnost především malých lidí vyhledával. Klidná práce na sebedůvěře a spousta Kíťina povzbuzování a chvály z něj postupně udělala poníka, o kterého se starají pěti a šestileté děti. Je to krásný, moc milý a velmi citlivý poník, který se naučil návaly paniky prodýchat a zamyslet se nad tím, jestli situace nepůjde vyřešit i jinak než úprkem :)

Se staršími dětmi jezdí pony games, kde je exceluje svými neuvěřitelně rychlými starty a současně dobrou ovladatelností a schopností zastavit a v klidu počkat, dokud jezdec nemá hotovo. 

Blesk

Plemeno: kříženec exmooreského ponyho

 

Nar. 2008

 

Nejnovější člen našeho pony stáda. Hodný, trpělivý a ohleduplný k dětem, pod sedlem pomalý, ale spolehlivý. Neuvěřitelně vyrovnaný poník, téměř nebojácný - plachta, míčové hry ani střelba z luku se mu zpočátku nelíbily, ale na vše si snadno zvykl a považuje za běžnou součást života, stejně jako děti motající se pod břichem nebo za zadkem. Jen s koštětem to tak jednoduché nebude, zřejmě se s ním kamarádit opravdu nechce. Dáváme tomu čas a zametáme jen opodál :)
Blesk je dušný a v horku nebo prašném prostředí těžce dýchá a nerad se nemáhá, přestože mu pohyb očividně pomáhá. Pořidili jsme mu inhalátor a snad to pomůže a bude z něj zase rychlý, veselý poník.

Jaffa

Plemeno: Fellský pony

 

Nar.: 2010

 

Osobní kůň Petry, kterého ale možná potkáte v rámci turistického kroužku. Hrozně hodný, vnímavý a chytrý kůň. Potřebuje výzvu a někoho, na koho se může spolehnout, pak udělá cokoli. Jak nemá svou paničku, znejistí, jak je práce nudná nebo nepochopitelná, odejde. Pokud má jezdce ještě na hřbetě, nijak mu to nevadí a nesnaží se ho sundat, s rozvahou a odhodláním sobě vlastním se prostě pokusí opustit jízdárnu. Není a pravděpodobně nebude to školní kůň, je to kůň jednoho jezdce, je ale absolutně spolehlivý, nelekavý a pohodlný na svezení na lonži i na procházce.

Hůrecký dvůr - JO Špalíček, Hanka Neugebauerová, e-mail: dvur@hurecko.cz, tel.: 775 979 006